LipjaniPress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

Lajme Maqedoni

Për hërë të parë pas pavarësisë së vendit, në rajonet e Maqedonisë jugore kanë filluar të vendosen tabelat në dygjuhësi. Agjencia e lajmeve INA publikon një foto të tabelës së shkruar në shqip dhe maqedonisht, që tregon drejtimin për në Manastir dhe Krushevë.

Deri më tani nuk pasur asnjë reagim nga qytetarët maqedonas, të cilët e pranojnë realitetin dhe të vërtetën, shkruan INA.

Facebook Comments

Related posts

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Liderja e ekstremit të djathtë e hap fushatën parazgjedhore me sulm kundër islamit radikal dhe globalizimit

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli