LipjaniPress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, duke kushtëzuar një mot të ndryshueshëm, me riga shiu, intervale të gjata me diell, mjegull nëpër ultësira, kurse në viset malore reshjet e shiut do të jenë të përziera me borë.

Sipas parashikimeve sasia e reshjeve do të jetë e ulët.
Temperatura minimale e ajrit do të lëvizin ndërmjet -5 deri 4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 5gradë deri 14 gradë Celsius.

Dita e hënë dhe e martë parashihet të jenë me temperatura më të larta, meqë mbi vendin tonë do të vazhdojnë të jenë prezent masat e ajrit me origjinë nga jugu dhe jugperëndimi, ndërsa nga dita e mërkurë e tutje do të ketë masa ajrore të cilat vijnë nga veriperëndimi i vendit duke bërë që zhiva në termometër të pësojë zbritje në të dy vlerat ekstreme.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi deri 6m/s.

Facebook Comments

Related posts

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Ta ndihmojmë invalidin e luftës Irfan Xhaferin

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Dorëhiqet gjeografi i vetëm nga Komisioni Qeveritar për Demarkacion [dokument]

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli