LipjaniPress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

Lajme

Është rritur në 54 numri i përgjithshëm i të vdekurve gjatë tri ditëve të fundit në një ortek të borës në Afganistan dhe Pakistan, pas reshjeve të mëdha të borës.

Në Pakistan humbën jetët 13 persona në një ortek bore që i varrosi pesë shtëpi, transmeton Express.

Zëdhënësi i Ministrisë së Afganistanit për Fatkeqësi Natyrore ka thënë për AFP se 54 persona kanë vdekur në total, ndërsa 52 janë lënduar.

Ndërsa, 168 shtëpi janë shkatërruar dhe 340 të tjera janë dëmtuar.

Facebook Comments

Related posts

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

lipjanipress

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Çka po ndodh, blindohet Moska me trupa, raketa dhe avionë

lipjanipress

Zvonko Veselinovic në takim me Vucicin

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli