LipjaniPress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

Lajme

15 gushti i vitit të kaluar ishte dita kur u nënshkrua Memorandumi i bashkëpunimit në mes Kuvendit, Ambasadës së Britanisë së Madhe dhe Qeverisë, i cili pati për qëllim depolitizimin e bordeve të agjencive të pavarura.

Por, deri më tani nuk është arritur të përfundojë asnjë proces. Kështu ka bërë të ditur ambasadori britanik në Kosovës, Ruairi O’Connell, që ka qenë mysafir i KTV-së në emisionin “Ekonomia me Erëzën”.

O’Coonnell theksoi faktin se kanë pas përkrahjen e institucioneve vendore, por nëse ky Memorandum nuk shënon hapat e parë të suksesit, do të ndërpritet sepse, siç ka thënë “do t’i vinte turp t’i shpenzonte kot paratë e shtetit të tij”.

“Nuk do të vazhdojmë me projektin, sepse më vjen marre me i shpenzu paratë e Britanisë së Madhe, për një projekt që nuk do të ketë sukses. Duhet ta pranoj që deri më tani kem pasur përkrahjen e Qeverisë dhe Kuvendit, por nuk kemi përfunduar as një proces”, deklaroi O’Connell në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, përcjell Koha.net.

I pyetur për përzgjedhjen e drejtorit të doganave, O’Connell tha se ende janë në proces.

Facebook Comments

Related posts

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Reagon Policia e Kosovës: Prania jonë në mjediset serbe rutinore

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli