LipjaniPress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

Lajme

Një fëmijë një ditë ra në pus të ujërave të zeza në Krajkë të Prizrenit.

Grumbullimi i ujërave të zeza ishte zgjidhja e vetme që familja Likaj pati në mungesë të kanalizimit.

Problemin e njëjtë e ka edhe Isni Shala, i cili gropën septike e pastron vet, njofton Klan Kosova.

E kryetari i fshatit edhe pse shfaqet optimist se në një të ardhme do të bëhen me rrjet kanalizimi, e pranon se janë anashkaluar nga Komuna e Prizrenit.

Ndërsa në Komunën e Prizrenit thonë se projekti për kanalizimin e këtij fshati ende nuk ka përfunduar, dhe se në fazën e dytë do të kyçen edhe shtëpitë e mbetura.

E punimet për rrjetin e kanalizimit në Krajkë por edhe në fshatrat përreth kanë filluar para 3 vitesh.

Facebook Comments

Related posts

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli