LipjaniPress

Neymar paralajmëron Realin

Sport

Neymar mendon se Barcelona ende mund ta fitojë titullin e Spanjës

Barcelona gjendet një pikë prapa Real Madridit, por Los Blancos ka dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe ekziston mundësia kjo diferencë të shkojë në shtatë pikë – natyrisht nëse ekipi i Zinedine Zidane fiton dy ndeshjet e mbetura, me Valencian e Celta Vigon, dyja si mysafirë.

Por, pavarësisht kësaj, Neymar beson Barcelona edhe më tej ka gjasa ta fitojë titullin, gjithmonë duke kujtuar atë që ndodhi sezonin që lamë pas, shkruan Goal, transmeton Gazeta Express.

“E dimë se është e vështirë ( të fitojmë titullin), por jo e pamundur. Vitin e kaluar ne ishim 12 pikë para vendit të dytë dhe në fund fituam me një apo dy pikë diferencë, nëse nuk gaboi”, tha fillimisht Neymar.

“Kam edhe shumë ndeshje deri ën fund, gjithçka mund të ndodhë, dhe ne jemi shumë të fokusuar. Jemi të etur për tituj dhe ne do të luftojmë deri ën fund për të”, shtoi braziliani.

Facebook Comments

Related posts

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

lipjanipress

Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli