LipjaniPress

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

Lajme

Kryeministri i Rumanisë Sorin Grindeanu këmbëngul se nuk do të dorëhiqet pavarësisht protestave dhe numrit rekord të atyre që po i bëjnë thirrje për largim.

‘Nuk do të dorëhiqem”, tha Grindeanu.

Një gjë të tillë mund ta bëjë vetëm parlamenti por ai aty e ka shumicën.

Facebook Comments

Related posts

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Ratifikohet Demarkacioni pas 3 vite

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Në Kosovë rritet numri i përdoruesve të narkotikës nën moshën 18 vjeç

lipjanipress

Më 7 maj mbahen zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

Zyrtari i AAK’së kritikon Shpend Ahmetin pse keqpërdori familjen për të arsyetuar jahtin

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Sa trupa e çfarë armë do të kenë Ushtria e Kosovës?

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli