LipjaniPress

A duhet shkuar në zgjedhje të parakohshme sipas kryeministrit Mustafa?

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa në Rubikon të KTV-së tha se nuk ka nevojë të shkohet në zgjedhje të parakohshme nacionale.

Zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe kjo duhet të aplikohet edhe në zgjedhjet e përgjithshme, theksoi ai.

“Nuk kemi arsye të shkojmë sepse zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe mendoj qe duhet të aplikojmë zgjedhje të rregullta lokale dhe të përgjithshme”.

Në 2018-n, Mustafa tha se LDK do të fitojë.

“Ata që janë humbës mbesin humbës, ne që i kemi fituar, i fitojmë prapë”, ka thënë ai.

E sa i përket sondazheve të cilat nuk e rangojnë subjektin e tij politik si të parin, ai thotë se nuk ju beson sondazheve.

“Unë i besoj vetëm LDK-së dhe fare sondazheve. I besoj qytetarit kur e qet votën në kuti”, ka thënë Mustafa.

Mustafa tha se nuk e kanë caktuar ende asnjë kandidat për kryetar të Prishtinës.

“Jo nuk e kemi caktuar sepse është një proces që nuk e kemi filluar ende edhe par komunat e tjera të Prishtinës”, përfundoi ai.

Facebook Comments

Related posts

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Vajza filloi të bërtiste, kur nëna e saj i pa dorën u shokua (Video)

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

Veseli: Luta mund të hidhërohet, por LDK nuk është as e dyta në Gjilan

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli