LipjaniPress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

Lajme

Pamje dramatike janë publikuar në lidhje me një avion pasagjerësh të “British Airways”, i cili teksa tentonte të ulej në një pistë aeroporti, rrëshqiti për shkak të dëborës e ngricave.

Avioni, një “A319” me 67 pasagjerë në bord, i cili ishte nisur nga Aeroporti “Heathrow” i Londrës mëngjesin e kësaj të marte, e tejkaloi pistën në Billund të Danimarkës.

Një prej pasagjerëve në bord, Stephen Hughes, publikoi pamje të avionit të dëmtuar në rrjetin social “Twitter”. Në njërën prej tyre, ku shfaqej edhe një punonjës i mirëmbajtjes së aeroportit, kishte një nënshkrim: Djaloshi me xhaketë duket sikur po vret mendjen ‘sesi ta nxjerrin avionin nga ky telash’.

E rëndësishme është se nga ky udhëtim nuk pati asnjë të lënduar. Sipas “British Airways”, avioni është ulur në siguri të plotë, ndërsa udhëtarët kanë zbritur nën udhëzime të posaçme, pas një problemi teknik. “Mbrojtja dhe siguria e klientëve tanë, por edhe e ekuipazhit, janë gjithnjë prioriteti ynë kryesor”.

Avioni me numër fluturimi BA804 u ul në Billund të Danimarkës rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm.

Facebook Comments

Related posts

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Obama sfidoi Kongresin për të dorëzuar $ 220 milionë.

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli