LipjaniPress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

Lajme

Nëse duam liberalizim të vizave duhet ta gjejmë formulën e pranueshme për BE’në, e që për këtë janë dy kushte: Demarkacioni me Malin e Zi dhe lufta e mirëfilltë kundër korrupsionit.

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka bërë thirrje që partitë politike dhe Kuvendi të gjejë një formulë të pranueshme për ta përfunduar demarkacionin me Malin e Zi.

Ai ka thënë se askush nuk mund ta japë garanci se Kuvendi i ardhshëm do ta miratojë këtë marrëveshje.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, Haliti ka përjashtuar mundësinë që nëse nuk kalon demarkacioni, vendi të shkojë në zgjedhje të reja.

Ai ka theksuar se përderisa funksionojnë pozita dhe opozita dhe ka një koalicion me shumicë votash atëherë, sipas tij, veç njerëzit që kanë apetite të tjera mund të kërkojnë zgjedhje të reja.

Facebook Comments

Related posts

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli