LipjaniPress

Babë e bir i sulmojnë mësimdhënësit në Gjilan me sopat

Lajme

Një rast i rrallë por i mjerë ka ndodhur në Komunën e Gjilanit. Babë e bir i kanë sulmuar mësimdhënësit në shkollën e mesme të Bujqësisë në Lagjen

“Arbëria” në ambientet shkollore. Njësitet policore i janë përgjigjur rastit ku me të arritë në vendin e ngjarjes kanë arrestuar dy të dyshuarit njëri nga ta i mitur.

Në vendin e ngjarjes brenda objektit shkollorë është konfiskuar edhe një sopat ku dyshohet se i takon të dyshuarit të mitur me të cilën dyshohet se ka tentuar ti sulmojë dy mësimdhënësit ankuesit e rastit, i dyshuari paraprakisht ka penguar mbarëvajtjen e mësimit në këtë shkollë.

Dy ankuesit mësimdhënës të kësaj shkolle kanë kërkuar ndihmën mjekësore ku janë ankuar se janë të lënduar në këtë incident.

Dy të dyshuarit pas intervistimit, në prani të avokatëve mbrojtës me vendim të Prokurorit të Shtetit njërit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Facebook Comments

Related posts

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

‘FSK’së i duhen 10 vjet që të arrijë nivelin e nevojshëm të Ushtrisë’ (Video)

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli