LipjaniPress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

Lajme

Në cepin e një rruge të kryeqytetit serb, Beograd, në orët e paraditës së sotme ka shpërthyer një makinë në lëvizje, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi.

Sipas dëshmitarëve okularë, shpërthimi u ndie fuqishëm në gjithë hapësirën përreth dhe kishte edhe dridhje të dritareve.

Qytetarët ishin shqetësuar, duke pasur frikë se po bëhej fjalë për diçka më të madhe. E ekipet e Ndihmës së Shpejtë kanë ardhur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Siç mësojnë mediat serbe, “viktimë” e shpërthimit ka qenë një veturë Citroen Picaso, brenda së cilës gjendej edhe një njeri.

Pas shpërthimit thuhet se ai është dërguar me një veturë private në Spitalin Ushtarak në Beograd, nga ku thuhet se ka pësuar lëndime të rënda.

Nga ky shpërthim që thuhet të ketë ndodhur afër një shkolle janë lënduar tre persona, vozitësi i automobilit, si dhe dy persona, të cilët në momentin e shpërthimit gjendeshin në afërsi.

Facebook Comments

Related posts

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli