LipjaniPress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

Lajme

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq, ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe duhet të formohet nga serbet në Kosovë, në përputhje me Traktatin e Brukselit, gjegjësisht nga politikanët jo shqiptarë
“Kjo nuk është mënyra më e mirë e formimit të Asociacionit, mirëpo për të ramë dakord në Bruksel dhe tani po presim serbët. Marrëveshja është që të formohet në bazë të asaj çka është folur në Bruksel në mes të dy palëve, Prishtinës dhe Beogradit”, ka thënë Gjuriq, transmeton express.

Facebook Comments

Related posts

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Konfiskohen mbi tre mijë kg marihuanë në Gjilan

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

“Tremben” kandidatët, ngritja e KLP dhe KLGJ mund të futet në ngërç (VIDEO)

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Klemend Balili ndodhet brenda vendit, komunikon me letra me bandën e tij

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli