LipjaniPress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

Lajme

Personi i dyshuar për sulmin në muzeun e Luvrit në Paris, ka deklaruar se dëshironte të dëmtonte pikturat e këtij muzeu të njohur dhe të “hakmerrej për popullin sirian”.
Abdullah al-Reda Hamanhmy në fillim kishte refuzuar të përgjigjej në pyetjet e hetuesve, por ai nuk mundi t’iu rezistonte gjatë policisë, shkruan Reuters.

Ai e ka arsyetuar veprimin e tij me qëllimin e hakmarrjes ndaj popullit sirian, transmeton lajmi.net.

Gjatë aksionit ai bërtiti “Allahu Ekber”, kurse presidenti francez këtë akt e cilësoi si sulm terrorist.

Franca e cila po përgatite për zgjedhjet presidenciale në prill dhe maj, mbetet ende në gjendje të jashtëzakonshme pas një serie sulmesh nga militantët islamikë gjatë dy viteve të fundit.

Facebook Comments

Related posts

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Shpërthen tuneli bërthamor në Korenë e Veriut, 200 të vdekur

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli