LipjaniPress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me të cilin thotë se do të bisedojnë për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe komisionit Europian, për liberalizimin e vizave dhe të ardhmen e FSK’së

Thaçi në Facebook ka treguar se është rrugës për Bruksel. Atje do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me kryetarin e Parlamentit Europian, Antonio Tajani dhe me presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker.

“Do të bashkëbisedojmë për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Komisionit Evropian, për jetësimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe për të ardhmen e FSK-së”, ka shkruar Thaçi.

Ai ka thënë se Bashkimi Evropian dhe NATO janë destinacionet e vetme të Kosovës.express//

Facebook Comments

Related posts

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

lipjanipress

Fati i murit në Mitrovicë varet nga bisedimet në Bruksel

lipjanipress

Jashari i fut në listë për vrasje edhe Mustafën, Veselin e Thaçin etj.. (VIDEO)

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli