LipjaniPress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Gjatë ditës së sotme, një delegacion i qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, i kryesuar nga Selatin Rektoceri kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit, vizitoi shoqatën e veteranëve të luftës së UÇK-së, dega në Lipjan. Gjatë kësaj vizite, kandidati Selatin Retkoceri zhvilloi një takim të frytshëm me drejtuesit e kësaj shoqate, duke u njohur nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen veteranët e UÇK-së nga komuna e Lipjanit, shqetësimet dhe problemet e tyre.

Më tej, kandidati Selatin Retkoceri, duke kujtuar e nderuar kontributin dhe vetëmohimin e veteranëve dhe të dëshmorëve të kombit, shfaqi pikëpamjen për përkushtimin që duhet të kenë institucionet lokale për kategoritë e dalura nga lufta e UÇK-së, veçmas veteranët e papunë dhe me kushte të vështira sociale, familjet dhe sidomos fëmijët e dëshmorëve, ngase nderimi për luftën çlirimtare të UÇK-së shihet para së gjithash edhe për nga respekti dhe kujdesi që ofrojmë për fëmijët dhe familjet e dëshmorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments

Related posts

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Sa trupa e çfarë armë do të kenë Ushtria e Kosovës?

lipjanipress

FSK stërvitet me ushtrinë e Shqipërisë – Demolli nuk e përmend në Tiranë themelin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Lista Srpska nuk do ta japë miratimin për formimin e ushtrisë

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të marrin pjesë në takimin e përbashkët pronarët e banesave kolektive.

lipjanipress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli