LipjaniPress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

Lajme

Një video që i ngjanë filmave horror tregon momentin kur një nënë e pa jetë është nxjerr nga barku i një pitoni gjigant në Indonezi.
Ditën e 14 qershorit Wa Tiba kishte dal në kopsht por nuk u kthye më.

Dy fëmijët e saj dhe bashkëshorti u bënë merak dhe nisën ta kërkonin.
Në momentin kur gjetën vetëm sandalet në një shkurre 30 metra larg kopshtit, kuptuan fatin që mund të kishte pasur e afërmja e tyre.

Banorët e fshatit nisën të kërkonin për pitonin, i cili pas sulmit nuk është i aftë të largohet shumë larg.

Pasi e gjetën banorët bashkë me policinë arritën ta vrisni gjarpërin gjigant.

Më pas ata nisën ti hapnin barkun, ku brenda tij zbuluan fatin që kishte pasur 54-vjeçarja Wa Tiba.

Ajo kishte ende të veshur pantallonat e gjera kafe dhe kokën e kishte nga bishti i gjarpërit, ndërsa këmbët nga koka, duke treguar kështu dhe mënyrën se si pitoni e kishte ngrënë

Facebook Comments

Related posts

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Bastisen zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë Le Pen

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli