LipjaniPress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

Bota Lajme Nderkombëtare

Në një aksident në B 462 pranë Dunningen, një burrë dhe një fëmijë u vranë. Foto: Heidepriem
Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Pak para ora 11, 26-vjeçari ishte duke udhëtuar në makinë me dy tre dhe katër vjeçare bijat e tij të vjetër, në B 462 vjen nga Hochwald vjen drejt Dunningen. Menjëherë pas bashkimit të autostradës së vjetër federale (Dunningen East) ai erdhi nga akti i pashpjeguar në korsinë e majtë dhe u përplas me një kamion që po afrohej.

26-vjeçari vdiq në vendin e aksidentit. Kur viktima duhej të hiqej nga automjeti, punëtorët e shpëtimit në pjesën e prapme të makinës gjetën një tjetër fatale: njëra nga vajzat e burrit.

Sipas policisë, fëmija tjetër u plagos rëndë dhe fluturoi me një helikopter shpëtimi në spitalin universitar në Freiburg.

Shoferi i kamionit u plagos lehtë dhe erdhi për trajtim të mëtejshëm në klinikën Helios në Rottweil.

Prokurori publik Rottweil urdhëroi përfshirjen e një eksperti aksidenti, i cili erdhi menjëherë në skenën e aksidentit. Dëmtimi total ka ndodhur në BMW. Dëmtimi i kamionit është gjithashtu i rëndësishëm.

Brigada e zjarrit ishte në detyrë për rimëkëmbjen e viktimave të aksidentit dhe masa të tjera mbështetëse.

Gjatë regjistrimit të aksidentit B 462 duhej të ishte plotësisht i paaftë.

Facebook Comments

Related posts

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Kelmendi me ndërtuesit diskuton për vonesat në leje ndërtimore dhe legalizim të ndërtimeve

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

A u kopjua logo e 10-vjetorit të Pavarësisë? Vjen sqarimi nga presidenca

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Vala e emigrantëve në pranverë, përgatitet edhe Kosova

lipjanipress

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Press Lipjani

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli