LipjaniPress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë gjatë ditës së sotme ka bërë përurimin e shtëpisë së Selatin Bajramit nga Medveci si dhe ka vizituar punimet në ndërtimin e shtëpive që janë duke u ndërtuar nga Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRaE.
Kryetari Ahmeti është shprehur i kënaqur me punët të cilat janë duke u realizuar në ndërtimin e shtëpive në shumë lokalitete të komunës së Lipjanit, duke theksuar se me realizimin projektit – Programi i Rindërtimit po përmirësohet dukshëm mirëqenja e qytetarëve të komunës së Lipjanit. Kryetari Ahmeti po ashtu gjatë kësaj vizite ka potencuar se Komuna e Lipjanit do të bëjë përpjekje që të vazhdoj bashkëpunimin me organizaten VoRaE në mënyrë që të shtohet numri i familjeve tjera në fushën e rindertimit.
Nga ana tjetër banorët nga fshati Medvec janë shprehur falenderues ndaj Kryetarit Ahmeti, për angazhimin e tij për përmirësimin e kushteve të jetesës.
Gjatë vitit 2018 përfituese të këtij projekti me ndërtim të shtëpive kanë qenë 17 familje, së shpejti do të fillohet edhe ndërtimi i tri shtëpive në fshatin Gadime.

Facebook Comments

Related posts

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli