LipjaniPress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot gjatë përcjelljes së implementimit të disa projekteve në teren është ndalur edhe në Magurë për të parë nga afër gjendjen e objektit të banimit social në të cilin jetojnë një numër i konsideruar i familjeve.

Kryetari Ahmeti gjatë kësaj vizite ka bërë të ditur se shumë shpejtë do të fillojnë punimet për rregullimin e objektit, duke përfshirë nyjet sanitare, ndërrimin e dyerve dhe dritarëve në mënyrë që banorët të cilët jetojnë në këtë ndërtesë të kenë kushte sa më të mira për një jetë dhe mirëqenie sa më të mirë.

Facebook Comments

Related posts

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”

lipjanipress

Kryetari Buja mbështetet fuqishëm nga strukturat e PDK-së në Kraishtë

lipjanipress

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Glauk Konjufca: Nëse Shpendi ishte me jahtin e Devollëve, duhet të merret në përgjegjësi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli