LipjaniPress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

Lajme Lipjani

Familja Dibrani,13 anëtarshe nga komuna e Lipjanit bëhet me shtëpi falë angazhimit të nënkryetarit për komunitete Lulzim Qerimit.

Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRAE, është duke inplementuar projektin e banimit për komunitete.
Në këtë vitë janë përkrahur 17 familje të komuniteteve, njëra ndër ta është edhe familja Dibrani, ku për këtë familje edhe shoqata “Rahmeti” participonë në punën e mjeshterisë.
Angazhimi i nënkryetarit Qerimi nuk është duke u ndalur, ku edhe sot rezultojë edhe një Aneks-Marrëveshje, ku komuna participonë me 6 mijë euro dhe VoRAE me 8 mijë euro. Me këto mjete do të përkrahen edhe disa familje, ku inplementimi i kësaj marrëveshje do të fillon në javën e ardhshme. /LipjaniPress.com//

Facebook Comments

Related posts

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

lipjanipress

Rinia dhe Shteti në Kosovë

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

“KEDS-i nuk iu shit vëllait turk, por e blenë ata që e shitën” [video]

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli