LipjaniPress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

Lajme Lipjani

Këshillit të Veprimit Bujqësor, Valon Mziu me të cilin ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me qëllim bashkëpunimit dhe koordinimit në fushën e zhvillimit të resurseve humane në sektorin e bujqësisë konformë nevojave të tregut të punës.

Komuna e Lipjanit dhe OJQ KBV së bashku do të kontribuojë në drejtim të zhvillimit të përkrahjes dhe promovimit të sektorit edukativ dhe profesional në fushën e bujqësisë, biznesit dhe profileve të tjera deficitare si në vend ashtu edhe jashtë vendit.

Facebook Comments

Related posts

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Si do të ndryshonte pozita e komunitetit Ashkali në rastë të qeverisjes nga LVV

lipjanipress

Press Lipjani

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli