LipjaniPress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Lajme Uncategorized

Zejnepe Gashi, gruaja nga fshati Sllovi e komunës së Lipjanit ka rrëfyer se si paramilitarët serbë ia vranë burrin, dy djemë dhe dy nipa në masakrën e 15 dhe 16 prillit të vitit 1999.

Ajo ka treguar se si gjatë komunikimit me njërin nga serbët e kishte sharë atë në sy.

“Hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh, qishtu u kanë”, vazhdon rrëfimin ajo.

Pjesën ku ajo rrëfen për komunikimin që kishtet me serbin mund ta dëgjoni nga minuta e 46:40.

Facebook Comments

Related posts

Vuçiq: Po të flisja si Thaçi do të më varnin në Terazi

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

Zhduket një femër në Malishevë

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Rryma të ngrohta ajrore drejt Arktikut, hulumtuesit thonë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë

lipjanipress

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli