LipjaniPress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

Lajme Lipjani

Sot ne mengjes te rinjet dhe te rejat e fshatit ju bashkuan iniciatives se thirrur nga menaxhuesit e faqes “Topliqan” ne Facebook.
Leotrim Banulla u emerua udheheqes i aksionit Humanitar “Topliqani per Sejdiun”, Gentiana Hoxha kordinatore e menjeher shume te reja e te rinje te tjere ju bashkuan aksionit dhe ndihmuan ne tubimin e te hollave.

Fshati Topliqan mbetet shembull i mire i organizimit te rinis duke pasur parasysh edhe gjendjen momentale te pandemis. Per me pak se 12 ore jane mbledhur 2765€ te cilat pak kohe me pare edhe u jane dorezuar personalisht familjes nga grupi organizativ. Dhashte zoti qe shembulli i fshatit Topliqan te ndjeket edhe nga fshatrat e tjera, e shume shpejt te mbledhet shuma e nevojshme per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Falenderimi kryesor eshte per te gjithe fshataret e fshatit Topliqan te cilet ne kete muaj te shenjet kontribuan me mundesit e tyre per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Nje falenderim i veqant per Gazmir Gashin, Edit Peqanin, Biondina e Biondin Matoshin, Mirjeta Daka edhe Shkodrane Daka, Milot Matoshi, Egzon Peqani Shkodran Lladrovci e per te gjithe te tjeret.//facebook.com/topliqan.lipjan

(Ju kerkojme falje te gjitheve per ndonje gabim te mundeshem.)

Facebook Comments

Related posts

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Fatmir Reqicën nuk e thyen dënimi 40 vjeçar

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli