LipjaniPress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

Lajme Lipjani Sport Sports

I pari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ka shkruar disa fjalë për ekipen e futbollit KF “Arbëria” më posht mund ta lexonin tekstin e plot.

Të dashur qytetarë,

Qytatarë e sportist të Dobrajës së Madhe jam i gëzuar bashkë me ju me rastin e hyrjes në superlig të futbollit kosovarë të klubit tuaj të futbollit “Arbëria”

Stuhia e kuqe, simpatizantë besnikë të KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë. 🌪🔴

Ndihem mirë që e riaktivizuam klubin në vitin 2014 dhe sot e shënojmë një datë të veçantë të klubit “Arbria” për çka u angazhuan shumë të gjithë sportdashësit e Dobrajës dhe të gjithë të tjerët.

Ne do vazhdojmë të mbështesim klubin duke vazhduar me dinamikë të përshpejtuar krijimin e kushteve të klubit edhe me stadium dhe ambiente tjera të nevojshme për klubin.

Dobraja e ka dëshmuar që kur ka vullnet dhe mbështetje mund të arrihen synimet.

Besoj sot nuk do t’na gjykojnë pse filluam stadionin në dobrajë sepse ky rezultat justifikon kundërshtarët e ndertimit të stadiumin në Dobrajë.

Urime Arbria!
Urime stuhia e kuqe!

Facebook Comments

Related posts

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Këta janë emrat e bashkëpunëtorëve të Shukri Bujës që akuzohen për keqpërdorime me prona

lipjanipress

Takime “urgjente” për Kosovën në Serbi

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli