LipjaniPress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtor, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe dhe ka vendosur buqeta me lule pranë lapidarit të Dëshmorit të Kombit “Xhavit Kozhani”, – BURGIA në fshatin Ribar i Madh në nderim të vjetorit të rënies së tij.

Delegacioni nga Komuna e Lipjanit homazhe ka bërë edhe në varrezat e martirëve të këtij fshati si dhe në fshatin Zllakuqan.

Facebook Comments

Related posts

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

lipjanipress

Familja Jashari pret zyrtarët e AAK’së në Kullën e saj (Foto)

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli