LipjaniPress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

Football Sport

Talenti kosovar nga qyteti i Lipjanit, Arlind Ademi është larguar nga skuadra gjermane SV Waldhof Mannheim II.

Ai është transferuar tek ekipi austriak që bën gara në Ligën e tretë, FC Kufstein, transmeton Indeksonline.

Trajneri i FC Kufstein është, Wolfgang Schellenberg që në të kaluarën kishte zbuluar talent si Lars Bender, Kevin Volland dhe kosovarin, Besar Halimi.

Ademi luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe ka bërë disa paraqitje për grupmoshat u19 të kombëtares së Kosovës.

Facebook Comments

Related posts

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress

Dybala zhgënjen Unitedin (Foto)

lipjanipress

Travel Update – Detroit named second best city for 2018 travel destinations

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli