LipjaniPress

Vjosa Osmanit i vjen mbështetja nga Lipjani

Uncategorized

Nënkryetarja e LDK’së dhe kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbrojtur Lëvizjen Vetëvendosje, vetëm pak çaste pasi nënkryetari tjetër, Agim Veliu, akuzoi VV’në se dëshiron pushtet absolut dhe do që ta largojë LDK’në nga rruga evropiane me ofertat e saj. Osmani e ka thënë krejt të kundërtën.

Delegati i LDK-së së Lipjanit, Mentor Vishesella,  njëri nga aktivistët më të devotshmëm të kësaj partie,  sot ka përçuar nje mesazh që len të kuptohet se, nuk pajtohet, me disa anëtarë të kryesisë  së LDK-së, të cilët  mbrëmë kundërshtuan koalicionin me LV-në, duke e refuzuar publikisht ofertën e fundit të Albin Kurtit, njofton Ulpianapress.

Ai në faqen e tij zyrtare nëpërmjet një shënimi është rreshtuar në krah me Vjosa Osmanin, duke thënë se gjithë populli është mbrapa saj.

‘’Për mua ka rëndësi tërsia jo pjesa, unë jam me ty sepse popullin e ke mrapa!’’, ka shkruar Vishesella./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Granit

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

Gara për Prishtinën – zgjedhjet në vjeshtë, partitë ende s’i kanë kandidatët

lipjanipress

Njoftim Më 24.03.17 përkujtohet rënia heroike e Heroit të Kombit Ismet H. Asllani.

lipjanipress

Sfarqa: Nuk ka prishje të njëanëshme të koalicionit

Press Lipjani

Gashi: ‘Arbëria do jetë e përgatitur dhe agresive’

Granit

Këto janë vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës më 28 janar

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Sonte në “Komiteti” – i ftuar Ramush Haradinaj

lipjanipress

LDK-Lipjan: Lipjani qytet ekologjik

lipjanipress

UDB-shët e Kosovës, me emër dhe mbiemër.

lipjanipress

Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar