LipjaniPress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

Lajme Lipjani

33 anëtarë të strukturave të LDK-së në Mitrovicë i janë bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit.Kështu ka bërë të ditur këshilltari i Osmanit, Faton Peci.Sipas tij, anëtarët e LDK-së që i janë bashkuar Vjosa Osmanit janë kryetarë nëndegësh, veprimtarë dhe autoritete të qytetit të Mitrovicës.“Ndryshimi i madh vjen me Vjosa Osmanin. Brenda pak ditësh do të jemi në Mitrovicë, për t’u takuar në çdo lagje e çdo fshat. Bashkohu edhe ti për ndryshimin e madh që i duhet Kosovës’, ka bërë të ditur Peci, përmes ‘Facebookit’.Ai ka shkruar se Kosovës i duhet konsistencë dhe aleancë me qytetarët.“Personfikim i fjalës së mbajtur dhe konsistencës është vetëm Vjosa Osmani. Për një Kosovë më të mirë, për fjalën e mbajtur, për konsistencën”, ka shkruar në fund këshilltari i Osmanit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Rexhep Isufi

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress
Skip to toolbar