LipjaniPress
Lajme Lipjani

Të martën,në Prishtinë

Do të promovohet Enciklopedia Gjithëkombëtare me 2500 Dëshmorë të Kombit “Bardhësitë e Atdheut”

Të martë,më 28.03.2017,në ambientet OVL të UCK-së,në Prishtinë,në 0ra 14,do të bëhet promovimi solemn i Enciklopedisë Gjithëkombëtare me 2500 Dëshmorë të Kombit,”Bardhësitë e Atdheut”,të luftëtarëve të UCK-së,autori i së cilës është Afrim Mustafa,reporter e veteran i UCK-së dhe publicist i mirënjohur.Duhet thënë se:Manifestimi i vacantë i librit të vecantë,mbahet nën organizimin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Clirimtare të Kosovës.Ndërkaq,për rëndësinë e kësaj vepre,do të referojnë:Kryetari i OVL-UCK,Hysni Gucati dhe historian,Prof.Dr.Hakif Bajrami. I.R.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosova ka përkrahjen e Gjermanisë për zhvillim ekonomik e integrim Evropian

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Granit

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Vazhdojnë kërkimet për katërvjeçarin e humbur – FSK iu del në ndihmë

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress
Skip to toolbar