LipjaniPress

450 mijë euro për ndërtimin e Stadiumit në Lipjan

Lipjani

Kryetari i Komunë së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka qëndruar sot në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ai ka nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi me këtë Ministri, për ta ndihmuar Komunën e Lipjanit në ndërtimin e stadiumit të qytetit në vlerë prej 450.000 euro, ndërsa Komuna e Lipjanit të vazhdoj me pjesën e mbetur për ta finalizuar këtë projekt.
Me këtë rast, Kryetari i Komunë së Lipjanit, Imri Ahmeti, dhe Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë Sportit, Kujtim Shala, kanë thënë se ndërtimi i stadiumit në Lipjan do të shërbejë dashamirëve të sportit që t’i zhvillojnë aktivitetet e tyre në hapësira më të standardizuara për stërvitje dhe në zhvillimin e garave të cilat ndikojnë në përmirësimin e cilësisë së sportit në përgjithsi.
Kryetari, Ahmeti po ashtu ka falënderuar ministrin Shala për përkrahjen dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm, duke theksuar se me ndërtimin e stadiumit në qytetin e Lipjanit, për qytetarët lipjanas do të jetë një mundësi e jashtëzakonshme për ata që merren me sport dhe një nxitje e madhe në cilësi dhe në rritje të konkurrencës brenda dhe jashtë vendit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka uruar gjithë besimtarët islam muajin e shenjët të Ramazanit

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Rinia Demokratike e Kosovës – Lipjan

lipjanipress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar