LipjaniPress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

Lajme

Në jug-perëndim të Kolumbisë të dielën kanë vdekur 92 persona si pasojë e rrëshqitjeve të dheut , raporton Kryqi i Kuq.

Ndërsa mbi 200 persona kanë mbetur të lënduar, dhe një numër i madh njerëzish po mungojnë.

Deri tek rrëshqitja e dheut ka ardhur pas reshjeve të mëdha të shiut për orë të tëra dhe daljes së lumenjve nga shtretërit në provincën Putumayo.

Presidenti i vendit, Juan Manuel Santos, që ka marrë udhë për tek vendi i ngjarjes, ka thënë se ka angazhuar trupën ushtarake për t’u për marrë me katastrofën

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar