LipjaniPress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

Lajme

Druhet se 28 persona kanë vdekur pasi një autobusit turistik u rrokullis në një rrugë afër kryeqytetit të Tajvanit, Taupei, njoftojnë zyrtarët e emergjencës.

Fotografi nga vendi i ngjarjes e shfaqin autobusin të rrotulluar, transmeton Express.

Mbi 40 persona ndodheshin në autobus, shumica e të cilëve ishin turist të moshuar vendorë që po ktheheshin nga një udhëtim i lule qershive në Taichung, raportojnë mediat lokale.

Tajvani konsiderohet si njëri nga vendet më të sigurta në botë – por kritikët thonë se standardet e sigurisë duhet të përmirësohen.

Agjencia e lajmeve e Tajvanit “CNA” ka thënë se nuk mendohet se ka pasur të huaj në autobus.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj: Jemi të shqetësuar me armatosjen e Serbisë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

lipjanipress

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress
Skip to toolbar