LipjaniPress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Lajme

Në Shtime,më 3 prill,ka nisur trajnimi 5 ditor për 24 të rinj të Komunës së Shtimës me temën :”British Parlamentary Debate”. Ky trajnim u mundësua nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit-Departamenti i Rinisë, përkrahur nga Drejtoria për Kulture, Rini dhe Sport. Organizimin e trajnimit është duke e bërë Qendra Rinore në Shtime.
Debati-trajnimi ka për qellim që të rinjtë dhe anetarët e Qendrave Rinore të mësojnë mbi teknikat e debatimit në formatin e debatit British Parlamentary. Temat të cilat do të trajtohen në këto 5 ditët në vijim janë: Demokracia,Zhvillimi i qëndrueshem, Pjesëmarrja e të rinjve në vendimarrje, Migrimi, Bashkëjetesa.
Në fund të trajnimit të rinjtë do të pajisen me Certifikata të ofruara nga MKRS-ja./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

lipjanipress

Mimoza Kusari i përgjigjet të përditshmes “Zëri”

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress

Pas njohjes, Hoxhaj viziton Singaporin për bashkëpunim ekonomik(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar