LipjaniPress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

Lajme

Aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.
Këtë e kanë bërë të ditur burime të “Zeri.info”, brenda Lëvizjes Vetëvendosje.

Mikullovci, muaj më parë kishte folur për kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin, për të cilin kishte thënë se ka vision, gjersa për Vetëvendosjen kishte thënë se është e vetmja shpresë e Kosovës.

“Idolli im. E respektoj shumë këtë djalë. Ka vizion, pa kurrëfarë ambicie personale. Asnjë. As ky as këta të tyne nuk luftojnë për pozitë. Asnjëri nuk ka kurrëfarë ambicie m’u ba kryeministër, as kryetar Kuvendit. Këta janë njerëz që punojnë vërtetë për Kosovën. Dhe kur do ta kuptojë populli i Kosovës – për zgjedhje të lira – që duhet me dalë, se e vetmja shpresë, e vetmja dritë që ndriqon atje në errësirë, që fshihet, është Vetëvendosja”, kishte thënë ai.

Mikullovci ka edhe karrierë politike. Në vitin 1990 ai kishte qenë në mesin e deputetëve që shpallën Deklaratën Kushtetuese të 2 korrikut.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Ky është vendimi i Gjykatës turke për gylenistët e deportuar nga Kosova

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress
Skip to toolbar