LipjaniPress

Albin Kurti pikëllohet për rrënimin e murit

Lajme

Deputeti i VV’së Albin Kurti, në një fjalim në Kuvend të Kosovës, ka folur për rrëzimin e murit në Mitrovicë, për të cilin ka thënë se ishte në formë të perdes së teatrit, derisa qytetarët e këtij qyteti i ka quajtur shikues të këtij teatri.

Ai gati më shumë është dukur i pikëlluar me rrëzimin e murit se sa i gëzuar.

Ish-lideri i VV-së ka thënë se qyteti i Mitrovicës është i ndarë me Urën e Ibrit dhe jo me mure.

“Muri i ri ishte si perde teatri, ajo u ngrit para skenës derisa shikuesit po uleshin. Qyteti i Mitrovicës është i ndarë me urën dhe jo me murin si perde”, ka thënë Kurti.

Duke iu përgjigjur kryeministrit Isa Mustafa rreth dialogut për të cilin ai tha se për dialog do të ishte angazhuar edhe opozita sikur të ishte në pushtet, Kurti ka thënë se kjo është shumë e vërtetë, porse kjo ishte e paraparë me marrëveshjen e VLAN-it të cilën e kishte nënshkruar vetë Mustafa.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

Seanca për Haradinajn nesër në ora 09:00

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress
Skip to toolbar