LipjaniPress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

Lajme

Sulmi kamikaz që ndodhi mbrëmë në Manchester rreth orës 10:30, ka lënë të vdekur 22 persona dhe të plagosur 59 të tjerë. Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci ka thënë për Gazetën Express se ende nuk kanë marrë informacione a ka ndonjë të lënduar shtetas të Kosovës nga ky sulm.
Të paktën 22 persona mbetën të vdekur dhe 59 të tjerë të lënduar, pasi një kamikaz hyri në “Manchester Arena” ku po mbahej një koncert i muzikës pop, dhe hodhi veten në erë.

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka konfirmuar për Gazetën Express se po bëjnë përpjekje maksimale, në bashkëpunim me autoritetet lokale, që ta kuptojnë mos ka ndonjë shtetas të Kosovës të prekur nga ky sulm.

“Ende nuk ka informacion për identitetin e të vdekurve ose të lënduarve”, ka thënë Greiçevci, derisa ka shtuar se ambasada atje ka ofruar numër emergjent për dhënien e informacioneve.

Deri tani ende asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm, mirëpo vlen të theksohet se përkrahësit e ISIS’it në rrjetet sociale iu janë gëzuar këtij akti.

Numri emergjent i Ambasadës së Kosovës në Britani të Madhe është +447961064763.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Familja Jashari pret zyrtarët e AAK’së në Kullën e saj (Foto)

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar