LipjaniPress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

Lajme

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nesër do të paraqitet për herë të tretë para Gjykatës në Colmar të Francës. Gruaja e Ramushit, Anita beson në lirimin e tij.

“Unë gjithë pres që të lirohet Ramushi, edhe kësaj radhe besoj që do të lirohet. Besoj që e drejta megjithëse është vonuar, do të dalë i lirë”, ka thënë Anita.

Ndërsa, për pritjen që duhet t’i bëhet Ramush Haradinajt, ajo për Indeksonline ka thënë që nuk është nevoja asnjë nga institucionet të dalin, pasi kur ka qenë nevoja, shteti nuk ka treguar interesim.

“Nuk ka nevojë për një lloj të tillë pritje, për shkak se kur ka pas nevojë Ramushi, shteti nuk e ka luajtur atë rol të rëndësishëm. Nuk kanë treguar interesim dhe nuk kanë luajtur ndonjë rëndësi si një shtet ndaj njeriut që ka dhënë kontribut për paqën në Kosovë, shtetndërtimin e shumë procese të tjera” ka thënë bashkëshortja e Ramushit, Anita.

Anita është shprehur se ajo dhe fëmijët e saj shpresojnë dhe bësojnë në lirimin e Ramushit nesër nga gjykata në Colmar të Francës.

Kujtojmë që me 4 janar, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është arrestuar në Colmar të Francës për shkak të fletarresteve të Serbisë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO.

Press Lipjani

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Shteti ia deponon kundërligjshëm mbi 130 mijë euro një banke

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar