LipjaniPress

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, ul ndjeshëm çmimin e iPhone X

Autotetch

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti.
Sipas analistit të “International Securities”, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të ulë çmimin e iPhone X deri në 300 dollarë.

iPhone X doli në shitje për një vlerë prej 999 euro, dhe ka qenë shumë i shtrenjtë për shumë njerëz.

Por kompania e teknologjisë me sa duket planifikon të nxjerrë një gjeneratë të re të iPhone X gjatë këtij viti me etiketa shumë më të kapshme të çmimeve, transmeton tch.

Çmimet e reja do të aplikohen në gjeneratën e dytë të iPhone X që duhet të vijë në formën e një iPhone-i të ri prej 5.8 inç, një iPhone X Plus më të madh prej 6.5 inç dhe një iPhone 6.1 me 6.1 inç.

Çmimet priten për të jenë 800 $, 900 $ dhe 600 $.

Ky kursim prej 300 dollarësh në modelin standard merr parasysh 100 dollarë shtesë, të cilat duhet të ruhen nga mbushësi i ri dhe i shpejtë që është përfshirë.

Në thelb, Apple ka përpunuar procesin e saj të prodhimit në mënyrë që marrja e një iPhone X nuk do të jetë aq e shtrenjtë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Një smartphone Alpha-One nga një prodhuesi luksoz si Tonino Lamborghini

lipjanipress

Harrojeni iPhone 7 – ja pse iPhone 8 do të jetë më i miri

lipjanipress
Skip to toolbar