LipjaniPress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

Lajme

Në Kosovë është rritur numri i aksidenteve me fatalitet. Gjashtë muajt e parë të vitit këtij viti numri i tyre ka arritur në 53. Lëvizja dhe qarkullimi më i madh i mjeteve cilësohen si shkaktar të tyre. Policia dhe ekspertët private bëjnë thirrje që qytetarët të jenë të kujdesshëm.

Sipas të dhënave të përgjithshme nga Policia e Kosovës në periudhën gjashtë mujore të këtij viti krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, numri i aksidenteve me fatalitet ka shënuar rritje.Policia vlerëson se kjo është për shkak të rritjes së aktiviteteve shoqërore dhe ardhjes së mërgimtarëve.

Hoxha thotë se janë shtuar patrullimet policore dhe janë marrë masa sensibilizuese për të ulur numrin e aksidenteve,raporton tribuna chanal.

Ndërsa, Nol Dedaj, ekspert i komunikacionit thotë se është e nevojshme të ketë një bashkëpunim ndërmjet ekspertëve të komunikacionit dhe autoriteteve policore për të shkëmbyer informacione.

Policia u bënë thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të jenë më të kujdesshëm në këtë 3 mujor.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A e mblodhi Kryesinë e LDK’së çështja e ushtrisë?

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Ku mbeti lista e gjat e kriminelve serb që morën pjes në masakrat dhe dhunimet e shkaktuara në Kosovë

lipjanipress

Nisma planifikon të nisë mocion mosbesimi kundër Qeverisë

lipjanipress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Përkujtohet 18 vjetori i masakrës në tregun e Mitrovicës

lipjanipress

Kongresisti Rohrabacher i shkruan Nikoliqit: Këmbeni territoret me Kosovën (Dokument)

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress
Skip to toolbar