LipjaniPress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

Lajme Lipjani

Ardit Isuf Tasholli,ingjinieri I parë I Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit “LipjaniPress.com” 10 korrik 2018

Në Universitetin e Prishtinës” Hasan Prishtina”,Fakulteti i Inxhinierisë Mekanike,Sistemet e Energjisë së Ripërtritshme, të martën me 10.korrik 2018, Ardit I.Tasholli e ka mbrojtur Temën e Diplomës: ENERGJIA E RIPËRTRITËSHME DHE POLTECIALI I SAJ NË REPUBLIKËN E KOSOVËS. Energjia Solare Energjia e Erës Hidroenergjia Energjia e Biomasës dhe Energjia Gjeotermale, ishin temat boshte për të cilat në mënyrë profesionale I ka elaboruar ing. Ardit Tasholli para komisionit në përbërje: Prof.Dr. Rexhep Selimaj,mentor, Prof.Dr. Bedri Dragusha,anëtar dhe Prf. Dr. Xhevat Berisha,anëtar. E veçanta e kësaj përgatitje akademike ishte : Potenciali I Energjisë së Ripërtritshme në Republikën e Kosovës, Strategjitë Kosovës për Energji të Ripërtritshme, Kornizat Ligjore dhe Politikat Energjetike në Republikën e Kosovës dhe Tarifat nxitëse dhe Rëndësia e Tyre për Investime në Kosovë. Ndërsa, vlerësimi I komisionit të profesorëve në mbrojtjen e Temës së Diplomës me notën Dhjetë, gjithashtu ekompletoi pjekurinë profesionale të Inxhinierit të ri z. Ardit I.Tasholli. Vlenë për të thekësuar se ky ekspert I çështjeve energjetike ka edhe një përvojë të duhur GIZ-I,gjerma në bashkëpunim me Asociacionin për Energji të Ripërtritjes dhe Efiçencës të Energjisë,në Tiranë ,gjatë vitit 2017./LipjaniPress.com//


Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Obama sfidoi Kongresin për të dorëzuar $ 220 milionë.

lipjanipress

Ky është mendimi i Thaçit për ish-presidentin Ibrahim Rugova

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Video shokuese nga një shkollë e Kosovës: Nxënesit shajnë profesorin (Video)

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress
Skip to toolbar