LipjaniPress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

Lajme

(I plotësuar) – 23:00 – Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar në Prishtinë një hetues të lartë policor të Krimeve Ekonomike.

Bëhet fjalë për arrestimin e hetuesit Lavdim Osmanit.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar drejtori i përgjithshëm i Policisë se Kosovës, Rashit Qalaj.

“Është e vërtetë se është arrestuar hetuesi Osmani. Diçka më shumë nuk kemi detaje, mirëpo së shpejti do të njoftohen mediat”, ka konfirmuar Qalaj.

Osmani dyshohet se është arrestuar nën dyshimin për korrupsion rreth një hetimi të cilin po e zhvillonte si zyrtar policor.

Policia e Kosovës thotë se shumë shpejt do të dalin me një komunikatë drejtuar mediave lidhur me rastin.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar