LipjaniPress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

Lajme Maqedoni Zgjedhjet 2017

Nga MPB e Maqedonisë theksojnë që sot është arrestuar një person, i cili kishte tentuar të votojë për herë të dytë, edhe atë në emër të gruas së tij.

Personi në fjalë është nga Kavadari dhe ende po punohet për zbardhjen e rastit.

Përderisa po bëhen kontrolle në terren, policia në Koçani ka kapur një person tjetër, që ka tentuar të korruptojë votues dhe ndaj tij është ngritur kallëzim penal, shkruan TV21.

Më herët u raportua se në Resnjë ka pasur tentime për blerje votash.

Gjatë ditës u raportua se një votues në qytetin e Strugës ka fotografuar votën në vendin e votimit por është diktuar nga një vëzhgues i shoqatës qytetare MOST.

Votuesi është shoqëruar më pas nga policia të cilët kanë gjetur foton në celularin e tij, shkruan TV21.TV

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Mbetet e bllokuar rruga “Eqrem Çabej” pas plagosjes me armë zjarri

lipjanipress

Familja Jashari pret zyrtarët e AAK’së në Kullën e saj (Foto)

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar