LipjaniPress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

Lajme Maqedoni Zgjedhjet 2017

Nga MPB e Maqedonisë theksojnë që sot është arrestuar një person, i cili kishte tentuar të votojë për herë të dytë, edhe atë në emër të gruas së tij.

Personi në fjalë është nga Kavadari dhe ende po punohet për zbardhjen e rastit.

Përderisa po bëhen kontrolle në terren, policia në Koçani ka kapur një person tjetër, që ka tentuar të korruptojë votues dhe ndaj tij është ngritur kallëzim penal, shkruan TV21.

Më herët u raportua se në Resnjë ka pasur tentime për blerje votash.

Gjatë ditës u raportua se një votues në qytetin e Strugës ka fotografuar votën në vendin e votimit por është diktuar nga një vëzhgues i shoqatës qytetare MOST.

Votuesi është shoqëruar më pas nga policia të cilët kanë gjetur foton në celularin e tij, shkruan TV21.TV

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pretendimet e një romi se UÇK-ja ia rrëmbeu vëllain dhe kushëririn

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Në Kolegjin ABB i mbylli punimet Simpoziumi I “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”

Press Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

« Shembull për të tjerët », Tasholli uron Aliun për kryetar të AKK-së

Granit

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Press Lipjani
Skip to toolbar