LipjaniPress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

Lajme Lipjani

Partia e Ashkalinjëve për Integrim me antarsinë e saj është duke u mobilizuar edhe një herë përpara sfidës së 22 Tetorit.

PAI është fituese e zgjedhjeve parlamentare dhe sot përfaqësohet nga lideri i saj Etem Arifi. Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega Lipjan, është duke u moblilizuar fuqitshëm për zgjedhjet lokale të 22 Tetorit. PAI dega në Lipjan në radhet e saja ka prurje të reja për zgjedhjet lokale, njëri ndër ta është kryetari i ri i degës së Lipjanit Lulzim Qerimi i cili ka përgaditje superiore që vjen nga shoqëria civile. Mos përfaqësimi në dy mandatet e kaluera në asamblen komunale ka sensibilizuar komunitetin dhe indikacionet në teren tregojnë që Lulzim Qerimi (Luli) ka përkrahje të fuqishme nga komuniteti Ashkali për përfaqësim në nivelin lokal.LipjaniPress.com

Partia e Ashklinjëve për Integrim do t’i përfaqëson komunitetin Ashkali në Lipjan. Ashkanlinjët e Lipjanit e shohin Lulzim Qerimin si njerin më adekuat për përfaqësimin e tyre në asamblen komunale në Lipjan sepse i përmbush të gjitha kondiktat e nevojshme për përfaqësim të komunitetit Ashkali në asamblen komunale në Lipjan.

PAI është e sigurt se në këtë mandat do të jetë parti vendim-marrëse në asmblen komunale të Lipjanit,pasi që ka 800 antarë që kanë të drejtën e votës. PAI është e sigurt që do të përfaqësohet me një nënkryetar për komunitete do ta ketë një drejtorat në udhëheqjen e saj dhe përfaqësin në asamble. Në Partin e Ashkalinjëve për Integrim është vetëm në përfundimi I listës për kandidat që do të garojën për asamble, ku sipas të gjitha gjasave listës do t’i prijë , Juristi i diplomuar Lulzim Qerimi./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress
Skip to toolbar