LipjaniPress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

Lipjani Op/Ed

Unë, Astrit Fazliu nuk dua që ta sulmoi kryetarin në ikje, por unë dua ti drejtona përsonalisht pushtetarit aktual dhe stafit të dështuar komunal.
Në muaj janar të këti viti e pata bë një shkrim duke iu drejtuar kryemenaxherit të dështuar për zotimet dhe premtimet që i ka dhënë në janar të 2014.
Tasht jemi në 2017 dhe kryetari në largim është ka mundohet të përfitoj me taksa tona për ti blerë vota për ndonjë rrugë apo me disa fusha apo salla sportive të investitorëve zvicrran, por qytetarët e Lipjanit jan vedisuar dhe kan për të ndeshkuar me 22 tetor.
Duke marr parasysh që unë jam nga Poturovci dhe ti me vota e Poturovcit je këtu, por tash disa bashkfshatar vërtetë jan bindur që ti nuk ke punuar dhe nuk i ke mabjtur prentimet që i ke dhën në 2014.
Dhe ti si kryetar kampion që thua vetvetes, çka ke bë diçka konkretet për 4 vite udhëqie në Torinë dhe Poturovc .
Për veç rrethojes së shkollës fillore të fshati dhe 700 metra të shtruar asfalt në Torinë.
Po të bëjë më dije që në Poturovc që ke humbur besimi, sepse nuk i ke mbajtur zotimet si ish – kryetari më herashëm .
Atëherë ne që jemi vedisuar nga mos mbajtja e premtimëve në do të ndëshkojm me 22 tetor ne duam ndryshimin dhe do të ndryshojm./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan: Ftesë për qytetarët

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagon Demantim Levizjës Vetëvendosje!(FOTO)

lipjanipress

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress
Skip to toolbar