LipjaniPress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

Lajme

Murat Jashari bashkë me Avni Llumnica, pasi kryen veprën e tentim-vrasjes ndaj avokatit Azem Vllasi deshën të iknin drejtë Zvicrës.
Gazeta Express nga burimet e saja brenda prokurorisë së shtetit mëson se në kërkesën për paraburgim të Murat Jasharit për rastin e tentim-vrasjes ndaj Vllasit, Prokuroria Speciale i ka klasifikuar tri vepra penale. “Hakmarrje”, “Tentim vrasje” si dhe “armë mbajtje pa leje”

Ndërsa ndaj dy të dyshuarve tjerë Avni Llumnica si dhe Arsim Ibrahimit, Prokuroria retendon se kanë ndihmuar Jasharin në kryerjen e këtyre veprave.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

Lirohet ish-prokurorja që akuzohej për ryshfet

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re (Video)

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Sërish sulme në Siri, vriten dhjetëra persona

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar