LipjaniPress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Avni Limani  ka lindur me 24.08.1979 , në Gadime të Eperme.

Shkollen fillore e ka përfunduar në vendlindje ndërsa , shkollimin e mesëm drejtimi Ekonomik-Babush-Lipjan. Z.Limani ka diplomuar në Fakultetin Ekomomik në Univerzitetin e Prishtines ,drejtimi Banka dhe Financa. Pas diplomimit ka vazhduar trajnimet profesionale në Shoqaten e Kontabilistëve të Çertifikuar të Kosovës, ndërsa nga viti 2005 ka themeluar Agjencionin Privat (Ortakri)“Dituria” e cila mërret me menaxhimin e kontabilitetit të kompanive private. Limani.gjithashtu ka ndjekur trajnime tjera ku edhe është i çertifikuar në:• Institutin Kosovar për Menaxhim,Marëdhëniet me Publikun dhe Komunikim • Instituti Kosovar për Menaxhim,Klasifikimi,Sistematizimi i vendeve të Punës , Sistemi i Pagave,Shtesave dhe Kompenzimet tjera në Kosovë • Kompania “Amt-Consulting, Small Business Management and Introduction to marketing. Avni Limani përveç ghuhës amëtare njehë edhe gjuhën Angleze në (nivel mesatar). Avniu, nga viti 2007-2008 ka qenë drejtor në Drejtorinë për Ekomomi dhe Zhvillim në Komunën e Lipjanit, ndërsa nga viti 2010-2013 është emruar drejtor në Drejtorinë për Shërbime Publike në Komunën të Lipjanit. Aktualisht merret me kontabilitetin dhe njëkohësisht konsulent financiar në Kompaninë Ndërtimore N,N”QUKA-Co”e cila mërret me ndërtim. Jetoj në Lipjan .Eshtë i martuar dhe ka një fëmijë Gjithashtu është kandidat për Asamblenë Komunale nga AAK –ja,për Komunen e Lipjanit dhe mbanë Nr.11. Avniu prêt nga vutuesit e tij mbështetje në zgjedhjete e 22 Tetorit,ku edhe do të jet zëri i qytetarëve dhe votuesve të tij në Asamblenë Komunale./LipjaniPress.com//

Me respket Avni Nazmi Limani

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Thaçi thotë se gazetaria në Kosovë ka qëndruar e palëkundur ndaj presioneve

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Ardian Nokaj: Darka e Fundit

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress
Skip to toolbar