LipjaniPress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

Lipjani

Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”
Pra disa ditëve kisha nënën e sëmur V.O nga Krojmiri dhe kisha dëshirë ta vizitoi në QKMF Lipjan.
Aty kërkova ndihmë te Dr F. Mëziu. Ndonëse nëna nuk kishte mundësi të ngjitej në Ordinancën e ti por ai pa pretes në cilsin e një humanisti të vertet më tha ,, jo pa problem unë do të zbres poshtë”. Me një profesionalizëm, modesti dhe afërsi humane pas vizites edhe pse në kushte pune jo të përshtatshme kërkoi nga ne familjaret dhe e bindi pacienten se problemin do ta zgjidhni në QKUK Gastroenterologji.
Ne fillim patëm shumë hezitime por jemi befasuar me pritjen që kemi hasur në Klinik. Fjala e parë e mjekëve në QKUK ishte po Dr Mëziu ka pas të drejt që ju ka referuar. Aty kem pa shumë e shumë mjekë të cilet edhe nga klinikat tjera kanë vizituar dhe hulumtuar për të gjetur shkakun dhe mjekuar pacienten pra nënën time.
Faleminderit Dr F. Mëziu
Faleminderit QKUK dhe Kl. Gastroenterologjisë.
B.Olluri Krojmir

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Publicitet me hapësirën reklamuese në Portalin LipjaniPress ju do të jeni më afër votuesve potencialë tuaj.

lipjanipress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Kastriot Luma: Dita e Evropës!

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Me rastin e 7 marsit edhe i pari i AKR-s në Lipjan Sabit Pacolli shpreh urimet per – Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress
Skip to toolbar