LipjaniPress

Banka Për Biznes vepron para 15 vitesh në komunën e Lipjanit (FOTO)

Lipjani

Lipjan 22 mars

Në qendër të Lipjanit ka rifilluar punën Banka Për Biznes ecila e kishte ndërprerë punën përkohësisht, për  rregullimin e brendshëm  hapsinor. Të Mërkurën,në prerjen e shiritit ishte  edhe kryetari I komunës  Imri  Ahmeti I shoqëruar nga zv.drejtori gjeneral I BPB-së,z.Artan Sadiku dhe drjetori I kësaj filiale  në Lipjan z.Agron Hajdini.Në një atmosferë   pune  kryetari Ahmeti i përshendeti për  punën  që po bënë  BPB-ja në Lipjan dhe urojë për suksese të reja.Ndërsa,Artan Sadiku  në fjalën e rastit ka thënë  se”jemi të parët që para 15 vitesh  kemi hapur bankën e parë  në treg me të vetmin qëllim që të jemi sa më afër  klientëve,por edhe duke ivestuar në infrastrukturë dhe në staf professional.Me punën në Lipjan kemi një bazë solide të klientëve,ndonëse jemi të fokusuar në  biznese të vogla dhe të mesme.Ky,nëherit është edhe profili  I  klientëve për biznes privat”ka thënë  ndër të tjera  z.Sadiku për  gazeten LipjaniPress.Ndërsa ,Agron Hajdin ,drejtor I Bankës  Private të Biznesit në Lipjan   ka shtuar se “kjo Bankë  u ka shëbyer  individëve të komunës së Lipjanit por edhe institucioneve komunale.Të gjitha bankat në një mënyrë janë  shërbyer nga BPB-ja.Nuk ka munguar përkrahja nga lipjanasit dhe ka qenë e preferuara e tyre”ka thënë z Hajdini./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

PDK-dega në Lipjan viziton nëndegët në Smallushë dhe Bujari

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Njëqind e dyzetë vjetë nga Shpërngulja e Shqiptarëve nga Trojet e Tyre Etnike

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Zhduket një femër në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar