LipjaniPress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

Lajme

Gazeta Metro ka dhënë lajmin se sot ka ndërruar jetë edhe vëllai i komandantit të shqiptarëve në ISIS, Ridvan Haqifi, Bilalli
Kjo gazetë duke u thirrë në burime të ministrisë së brendshme të Kosovës ka shkruar sonte se Lavdim Muhaxheri dhe Bilall Haqifi kanë ndërruar jetë gjatë luftimeve për ISIS.

Sipas bashkë me Muhaxherin, mësohet të jetë vrarë edhe Bilall Haqifi, vëllai i Ridvan Haqifit, gjithashtu ish pjesëtar i ISIS, i vrarë në shkurt të këtij viti.

Për vrasjen e Muhaxherit, kanë filluar edhe ngushëllimet nëpër rrjete sociale, nga të afërm apo përkrahës të rrymave radikale islame.

“Allahu të pranoft o Luan Allahu të knaqtë në Xhennet me Pejgamberin Salallahu Alejhi Ëe Selam do të na mungosh Vllaqkoo Shembelltyr ke qenë për ne. Shehid InshaAllah Ebu Abdullah (Lavdrim Muhaxheri)”, ka shkruar në Facebook, personi me emrin Sheukan Koraqi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nis mbledhja e LDK’së, Mustafa ekzagjeron me punën që kjo parti ka bërë nëpër komuna

lipjanipress

Astrit Haraqija: Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK’ja ju nuk keni qenë në Kosovë (Hahahahaha)

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Familja Rugova në Zyrën e Thaçit: U dorëzohet medalja presidenciale për Ibrahim Rugovën

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar